Akustik Panel

akustik panel yuvarlak

Yaşam alanlarında ses yalıtımı günümüzde önemli konular arasında yer almaktadır. Birçok yapıda günümüzde ses yalıtım malzemelerine son yıllarda sık yer verilmektedir. Akustik panel gibi ses yalıtım malzemeleri ise bu kapsamda yaygın olarak tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Özel ses emici materyaller ile geliştirilen bu ürünler, ses yalıtımını en iyi seviyede sağlamayı hedeflemektedir. Dekoratif detayları ise pek çok yaşam alanında etkili şekilde kullanımına izin vermektedir. Ses emici özelliklere sahip kaliteli malzemeler ile üretilen akustik paneller ile mekanlarda akustik performansın en üst seviyelere çıkarılması sağlanabilir. 

Akustik Panel Nedir, Ne İşe Yarar?

Akustik panel, ses emici özelliklere sahip bir yapıdadır. Genelde iç mekanlarda ses yalıtımı ve akustik performansın düzenlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Kumaşın altında, maksimum ses emilimi için yüksek yoğunlukta fiberglas akustik çekirdek bulunmaktadır. Bu sayede ses yalıtımını en iyi şekilde sağlamayı hedeflemektedir. 

Ses dalgalarını emerek ve yansıtarak ses yalıtımını sağlayan dekoratif paneller olarak hayatın birçok alanında kullanımı görülmektedir. Akustik paneller, farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Malzeme kalitesine ve ihtiyaçlara göre en uygun akustik panellere firmamız güvencesi ile ulaşarak ses yalıtımında maksimum performans elde edebilirsiniz. Dekoratif akustik panel çözümlerinde uzman desteğimizden hemen yararlanabilirsiniz.  

Akustik Panel Özellikleri Nelerdir?

Akustik paneller günümüzde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Ses yalıtımında en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alan bu paneller farklı özelliklerde, ölçülerce ve malzemelerle üretilebilir. Panellerin kumaşının altında, ideal ses emilimi için yüksek yoğunluklu fiberglas akustik çekirdek kullanılmaktadır. 

Ses yalıtımı ve en iyi akustik performans için tercih edebileceğiniz akustik panellerimizin özelliklerinden bazıları ise kısaca şunlardır:

  • A sınıfı yangın derecesine sahiptir,
  • Ses emilimi için yüksek yoğunluklu fiberglas akustik çekirdek kullanılır,
  • Farklı ölçülerde tercih edilebilir. 
  • Ön kısımda kullanılan kumaşlar aşınma, solma ve yangına karşı dayanıklıdır,
  • Farklı renk seçenekleri ile dekoratif özelliklere sahiptir vb. 

Akustik duvar panel başta olmak üzere tavan ya da duvarlarda bu ürünlerin kullanımı mümkündür. En iyi ses yalıtımını sağlarken bu ürünler aynı zamanda dekoratif özelliklere sahiptir. 

Akustik Panel Fiyatları Ne Kadar?

Ses yalıtım ürünlerinin özelliklerine göre fiyatları da farklılık göstermektedir. Kumaş kaplı akustik panel ürünleri ile diğer farklı ölçü ve özelliklere sahip ürünler arasında da bu özelliklere göre farklı fiyatlar oluşabilir. Akustik panel ürün fiyatları DNS ve Kalınlık olarak değişkenlik göstersede M2 üzerinden 450 TL’ den başlayan En uygun fiyat avantajlarından yararlanarak hem dekoratif hem de yüksek verimlilik sunan akustik panel tercihlerinizi güvenle firmamızdan yapabilirsiniz.