Bondex Sünger Nedir?

bondex sünger

Bondex süngerler günümüzde ses yalıtımında kullanılan en önemli yapı malzemelerinden biridir. Tek başına kullanımı bile ses kesimini sağlasa da uygulama alanına göre farklı malzemeler ile tercih edilmesi gerekebilir. Bondex sünger bu nedenle çoğu zaman diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılır. 

Bondex Sünger Nedir, Ne İşe Yarar?

Bondex sünger, farklı kumaş ve sünger parçalarının sıkıştırılması ile elde edilen, yüksek yoğunluğa sahip, ses yalıtım malzemesidir. Darbelere dayanıklı bir ses yalıtım malzemesi olarak günümüzde hayatın pek çok alanında iç mekanlarda ses yalıtımı için kullanılmaktadır. 

Ses dalgalarının sünger yüzeyinde emilmesini sağlayarak yalıtımı başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Diğer sünger çeşitlerinden farklı olarak endüstriyel atık köpükleri kullanılarak üretilebilir. Sesin ortamlar arasında geçişini önlemek ve özellikle yüksek frekanslı seslerin yalıtımını sağlamak için kullanılmaktadır. Bariyerli bondex sünger çeşitleri ve diğer özelliklere sahip türlerinin olması da farklı kullanım alanları için ürünü uygun hale getirmiştir. 

Bondex Sünger Nerelerde Kullanılır?

Ses yalıtımında günümüzde yaygın olarak tercih edilen bir ürün olan bondex sünger, ses yalıtımına ihtiyaç duyulan hemen hemen tüm mekanlarda tercih edilebilmektedir. Kullanım alanlarının yaygınlaşmasında özellikle sesi başarılı şekilde yalıtma özelliği yer almaktadır. 

Bondex süngerlerin başlıca kullanım alanları ise kısaca şunlardır:

  • Evlerde,
  • Ofislerde,
  • Fabrika ve atölyelerde,
  • Araç ses yalıtımında,
  • Konferans salonlarında vb. 

Genel özellikleri itibariyle bondex sünger yorum ve önerilerine bakıldığında birçok farklı yaşam alanında kullanımın uygun olduğu görülmektedir. 

Bondex Sünger Mi, Taş Yünü Mü? 

Taş yünü ve bondex sünger arasında çoğu zaman tercih yapmakta zorlanan müşterilerimiz iki ürün arasındaki farkları ve avantajları merak etmektedir. Taş yünü, genelde bazalt kaynaklardan veya demir cevheri üretiminden kaynaklanan hammaddelerden oluşan bir yalıtım malzemesi olarak tanımlanır. Bu malzeme yüksek sıcaklık dayanımı ve ses yalıtımı başarısı ile hem ısı hem de ses yalıtımında tercih edilebilir. 

Doğrudan ses yalıtımına odaklanan alanlarda ise bondex sünger tercihi daha fazla yapılmaktadır. Ses yalıtımında başarılı sonuçlar almak ve kaliteli bir yalıtımlı ortam oluşturmak için bondex sünger tercih edilebilir. Bondex sünger akustik performansın artırılmasında da önemli bir rol oynamaktadır. 

Bondex Sünger Fiyatları Ne Kadar? 

Ses yalıtım malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan bondex sünger, ürün özellikleri kalitesi ve ölçülerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Her bütçe ve ihtiyaç için uygun ürünler bulmak mümkündür. Ortalama olarak ses yalıtım süngeri bondex 180 DNS 10 mm fiyatı 137 TL ve üzerinde bir fiyat seçeneğine sahiptir. 

Fiyatlar birçok etkene göre değişeceği için bondex sünger için net bir fiyat vermek zordur. Üretici firmadan işçiliğe, ürün özelliklerinden bondex sünger kalitesine kadar birçok etken bu fiyatların değişmesine neden olur. Günümüzde birçok farklı çeşidi olması da fiyat avantajları sağlamaktadır.